مهمترین حجاب انسان که مانع اصلى لقاء اللّه است، چیست؟

به یقین حجابى بدتر از حجاب خودخواهى، خودبرتر بینى، و خودمحورى نداریم، به تعبیر بعضى از بزرگان اخلاق، «انانیت» بزرگ ترین مانع سالکان راه خدا است، و طریق نیل به لقاء اللّه ریشه کن ساختن «انانیت» مى باشد; ولى این کار، کار آسانى نیست، چراکه به یک معنى جدا شدن از خویشتن است!

تو خود حجاب خودى، حافظ از میان برخیز!

ولى این امر میسّر مى شود با ممارست ها و خودسازى ها و استمداد از حق و توسّل به ذیل عنایات اولیاء اللّه، آرى، آرى تا علف هرزه هاى محبّت و عشق به غیر خدا از دل کنده نشود نهال محبّت و عشق او نموّ و رشد نخواهد کرد!

در حالات یکى از اولیاء اللّه نقل کرده اند که در دوران جوانى در زمره پهلوانان قهرمان بود، روزى پیشنهاد کردند که این پهلوان جوان با پهلوان معروف و قدیمى و پرآوازه سلطان، مسابقه کشتى دهد.

هنگامى که میدان مسابقه با حضور مردم و صاحبان مقام آماده شد و دو مرد «یل» و قهرمان، آماده کشتى گرفتن شدند، زنى که بعداً معلوم شد مادر پهلوان قدیمى است، کنار پهلوان جوان آمد و چیزى در گوش او گفت و رفت، گفت: اى جوان قرائن نشان مى دهد که تو پیروز خواهى شد; ولى راضى نشو بعد از یک عمر آبروى ما برود و نان ما بریده شود.

پهلوان جوان در کشاکش سخت «انانیت» و «پشت پا زدن به نام و آوازه و مزایاى فراوان» گرفتار شد و سرانجام تصمیم خود را گرفت و در یک لحظه حسّاس مسابقه، کوتاه آمد تا حریف پشت او را به خاک برساند و در نظرها خوار نشود!

اکنون از خود او بشنوید، مى گوید:

«در آن لحظه که پشتم به خاک رسید ناگهان دیدم حجاب ها از پیش چشمم کنار رفت، و تجلیّات حق در قلبم نمایان گشت، و آنچه باید با چشم دل ببینم دیدم!»

آرى با شکستن این بت، آثار توحید نمایان مى شود.

آیة الله ناصر مکارم شیرازی

به نقل از:

http://persian.makarem.ir/

/ 4 نظر / 30 بازدید
ندای قران

۱-ایاشما اموزش اداب استنذان (اجازه ورود خواستن)به کودکانتان که به سن بلوغ رسیده اند اهمیت می دی . -------------------------------------------------------------------------------- ۲-ایا شما جدا کردن بستر کودکان از همدیگر اهمیت می دی . -------------------------------------------------------------------------------- ۳-ایا شما خوابیدن فرزندانتان در اتاق والدین بعداز ۲و۳سالگی اهمیت میدی . -------------------------------------------------------------------------------- اگر شما از این سه مورد چشم پوشی کنید واز ان غافل شوید. چه پیامدهای در اینده دارند .

احمد

بسم الله الرحمن الرحیم با سلام خدمت دوست عزیز وبلاگ زیبا و خوبی داری... به وب مذهبی من نیز سری بزن نظر یادت نره http://www.eslamshye.blogfa.com

سربازگمنام

سلام به شما وبلاگ نویس بسیجی.... وبلاگ بسیار جالبی دارید...اگر مایل به همکاری در یک حرکت بسیار بزرگ اینترنتی در راستای ظهور صاحب ما و حمایت از میهن اسلامی و امام خامنه ای وشهدا هستید...یک ایمیل به ما بزنید...ضرر نمی کنید....ما منتظریم یا رضا