ناگفته ای از آیة الله حق شناس در مکه

هر شخص مضطری در هر مکانی که باشد به حضرت بقیه الله متوسل شود، خود حضرت تشریف می آورند...
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک، یکی از شاگردان و دوستان نزدیک فقیه عارف حضرت آیت الله حاج میرزا عبدالکریم حق شناس در گفت وگوی تلفنی خبرنگار لبیک با ایشان، خاطره ای ناگفته و درس آموز را از آن عالم ربانی بیان کرد که در ذیل از نظرتان می گذرد:

آقای ر- ل گفت: مرحوم حاج آقا (آیت الله حق شناس) هنگامی که می خواستند به مکه مشرف شوند در فرودگاه مهرآباد از پرواز جا ماندند و مجبور شدند برای پرواز بعدی، به صورت تنها اعزام شوند.


ایشان پس از پیاده شدن از هواپیما در عربستان (مکه) به دلیل اینکه کسی ایشان را نمی شناخت و کاروان خود را نیز گم کرده بود و ایشان نیز نمی دانست که محل اسکان کاروان و همراهان کجاست سوار بر تاکسی می شوند و راننده تاکسی نیز ایشان را در کنار یک کاروانی پیاده می کند و در طی این مسیر برخورد احترام آمیزی نیز با ایشان صورت نمی گیرد.

حتی آن کاروان جایی مثل انباری که پیاز و سیب زمینی و.. در آن مکان بود را در اختیار آیت الله حق شناس قرار می دهد و می گویند شما زائر ما نیستی!

آیت الله حق شناس که به دلیل کهولت سن و وضعیت جسمانی از یک طرف وبرخورد نامناسب افراد باایشان "مضطر" شده بودند، در همان مکان (انباری هتل) به وجود مقدس صاحب الزمان (عج) توسل پیدا می کنند.

آیت الله حق شناس می گوید:

تا به حضرت حجت (عج) توسل پیدا کردم، آقا (عج) تشریف آوردند، بلند شدم، تمام قد ایستادم، ایشان به من لبخندی زدند و 15 دقیقه آقا امام زمان را نگه داشتم و خدمتشان گزارش دادم که من از پرواز جاماندم، راه را گم کردم و...با من بدرفتاری کردند به من این چیزها را گفتند و می گویند تو از ما نیستی ....، حضرت (عج) در طول این مدت که به ایشان گزارش می دادم و درد و دل می گفتم تمام عرایض بنده را می شنیدند، پس از پایان عرایضم، حضرت حجت تشریف بردند، با رفتن امام زمان، ناگهان درب انباری باز شد و سر کنسول ایران در جده وارد شد و گفت که شما کجا بودید و ما دنبال شما بسیار گشتیم و...

سپس؛ آقای ر- ل پس از بیان این خاطره به نقل از آیت الله حق شناس ادامه داد:

این در حالی بود که هیچ کس نمی دانست آیت الله حق شناس کجا هستند سپس با عزت و احترام فراوان با ایشان برخورد می شود و همه امکانات مهیا می شود.

آیت الله حق شناس پس از بیان این خاطره می فرمودند:

هر شخص مضطری در هر مکانی که باشد به حضرت بقیه الله متوسل شود، خود حضرت تشریف می آورند...
/ 3 نظر / 23 بازدید
ندای قران

به نظرشما خیرین چه کارهای برای جلوگیری ازاین مشکلات و مصیبت ها به جای ساختن مدرسه و دانشکاه می توانند انجام دهند

رکن الهدی (س)

به دنبال علی اکبر هیئت دانشجویی رکن الهدی(س) برگزار میکند : مراسم بزرگداشت شهدای دانش جو (شهدای مسجد حضرت علی اکبر(ع) ) سخنران : حجت الاسلام آقامیری مداح : کربلایی مهدی قدسی زمان : پنج شنبه 16 اردیبهشت 89 - ساعت 15 الی 18 مکان : گلزار شهدا - قطعه53 - مقابل مزار شهید آوینی خانواده این 6 شهید چشم انتظار حضور گرمتان هستند بلکه بهره ای ببریم یا حق[گل]

محمد

سلام اگه وصیت نامه شهدا نیازت شد یه سری به وبلاگ شهدا5 بزن