اوصاف بندگان خاص خدا

بندگان خاص خدا چنین کسانى اند:
1- 
با تواضع در زمین حرکت مىکنند.

و عباد الرحمن الذین یمشون علی الارض هونا
2-
آن گاه که جاهلان اینان را به عتاب خطاب کنند، با سلامت نفس و زبانخطاب کنند، و با سلامت نفس و زبان خوش جواب مى دهند.

و اذا خاطبهم الجاهلون قالوا سلاما
3-
شب ها را با عشق خدا وبراى رضایت او به سجده و قیام سپرى مى کنند
.
4-
دایم با دعا و تضرع مى گویند: ((پروردگارا! عذاب جهنم را از ما دور کن که بد عذابى است وجهنم بد منزل و بد سرانجامى است . ))

ربنا اصرف عنا عذاب جهنم ان عذابها کان غراما
5-
در انفاق کردناسراف نمى کنند و میانه روى را پیشه خود مى سازند
.
6-
براى خدا شریک قایل نمىشوند و فقط خداى را مى خوانند.
7-
از قتل و جنایتى که خدا آن را حرام کرده است ،پرهیز کنند.
8-
هرگز گرد عمل زشت زنا نمى گردند که هر کس مرتکب این عمل زشت شود،کیفر جاودانه اش را خواهد دید و در قیامت عذابش دو چندان خواهد شد، مگر کسانى کهتوبه کنند و اعمال نیک انجام دهند که در این صورت ، خداوند گناهان آنان را به ثوابمبدل خواهد کرد و هر کس توبه کند، البته خداوند توبه اش را مى پذیرد.
9-
به ناحقشهادت نمى دهند.
10- هر گاه متذکر آیات الهى شوند، همچون کوران وکران از کنار آن نمى گذرند، بلکه با دلى آگاه و چشمى بینا آن را مشاهده کرده و درآن تامل مى کنند، تا به مقام معرفت و ایمانشان افزوده شود.
11- 
به هنگام دعا باخداى خود مى گویند: پروردگارا! از همسران و فرزندان ما کسانى را قرار ده که مایهروشنى چشم ما شوند و ما را سرخیل پاکان جهان و پیشواى پرهیزکاران قرار بده .

ربنا هب لنا من ازواجنا و ذریتنا قرة اعین و اجعلنا للمتقین اماما
پاداش صبر چنین بندگانى قصرهاى بهشتى خواهد بود که در آنجا با سلام و درود وشادمانى با یکدیگر ملاقات مى کنند و در بهشت زیبا براى ابدیت و همیشه (جاودان ) خواهند بود
.

به نقل از:
http://www.ms9627.blogfa.com

 

/ 4 نظر / 34 بازدید
علی آبادی

رسم و سنت خدای حکیم بر این قرار است، به افرادی که کفر و لجاجت و عنادشان به حد اشباع رسیده باشد و دیگر امیدی به بازگشتشان نباشد ...

مهدی

به دیدنم بیاید همه دلتنگ شمیم یاریم[گل]

علی آبادی

خدای مهربان همیشه توجه و رحمتش به سوی بندگان است، تا زمانی که آنها لیاقت و شایستگی خود را برای دریافت عنایات الهی نشان بدهند. ولی اگر ...

نجوای شبانه

سلام شهادت امام محمد باقر علیه السلام بر شما تسلیت باد امام فرمود : سخن نیک را از هر کسی ، هر چند به آن عمل نکند ، فرا گیرید . بحارالانوار ، دار احیاء الترا العربی ، ج 75، ص (170)