امام حسین علیه السلام در کلام عارفان

رهنمود های زیر حاصل یک عمر سلوک بی وقفه ی حضرت جعفرآقای مجتهدی رحمة الله تعالی علیه ،همان عارف دل آگاهی است که در محبت آل اللهی شهره ی آفاق بود و یکه تاز عرصه ی شهود و اشراق:

1-اهمیت اشکی که برای سید الشهدا ریخته می شود در سفر برزخی و اخروی معلوم می شود.

2-هنگامی که به یاد امام حسین علیه السلام  می افتید تردیدی نداشته باشید که آن حضرت هم به یاد شماست.

3-نور سید الشهدا علیه السلام  بر هر دلی که بتابد ،حیات و نشاط دیگری پیدا می کند.

4-غیرت صفت جوانمردان است و اهل بیت علیهم السلام  جوانمردان غیور را دوست دارند.

5-«غیرت»،«شرف»و«جوانمردی»تا همیشه شرمنده ی حضرت ابوالفضل علیه السلام هستند.

به نقل از کتاب طوبای کربلا صفحه ی١۴۵تا١۵٠

/ 21 نظر / 29 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رو سياه

سلام . خسته نباشيد . يه مطلب درباره ي حضرت زينب (س) تو وبلاگ گذاستم . يه سر بزني خوشحال ميشم ... اللهم عجل لوليك الفرج

منتظر منجی

سلام برادر مطالبتون مثل همیشه عالین. دیگه به ما سر نمی زنید.البته حق دارید به خاطر امتحانا نتونستیم آپ کنیم انشا الله جبران می کنیم. موفق و موید باشید. التماس دعا. یا حق!

اکبری

سلام آقای علوی [گل] چرا نیستین ! به سلامتی رفتین تعطیلات میان ترم ! [چشمک] امیدوارم بهتون خوش بگذره [لبخند]

اکبری

پیشاپیش بیستم ماه صفر، اربعین سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) را به پیشگاه مقدس و منور منتقم خون شهید کربلاء، حضرت بقیة الله الأعظم، امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) و تمامی شیعیان و محبان خامس آل عباء(صلوات الله علیهم اجمعین) تسلیت و تعزیت عرض می نمایم.

اکبری

«ورود اهل بيت شهيد کربلاء ديگرباره به کربلاء» در کتاب لهوف و عوالم و منتخب طريحي مسطور است که: اهل بيت(عليهم السلام) چون از شام بيرون شدند و به عراق نزديک آمدند، نعمان بن بشير انصاري را گفتند: ما را از راه کربلاء کوچ بده و ديگر باره به کربلاء آمدند و چنان افتاد که هم در آن روز جابربن عبدالله انصاري و جماعتي از بني هاشم به قصد زيارت قبر حضرت سيدالشهداء(عليه السلام) وارد کربلاء شدند و ورود آن جماعت هم در آن ساعت بود که اهل بيت(عليهم السلام) در رسيدند. بانگ ناله و زاري و صيحه عويل و بي قراري از جانبين برخاست. مردم آن اراضي از قاضي و داني چون رسيدن حضرت علي بن الحسين و اهل بيت(عليهم السلام) را بدانستند، به قدم عجل و شتاب در رسيدند و جامه سوگواران در بر کردند و چون ابر بهاران بگريستند؛ سر و مغز را به لطمه بکوفتند و چهرگان را به زخم ناخن بر آشفتند. پس از روزي چند که داد مصائب و نوائب بدادند طريق مدينه را در پيش داشتند.

اکبری

ظواهر امر دلالت دارد بر اينکه آمدن اهل بيت(عليهم السلام) به کربلاء در همان سال شهادت بوده است و يکي از ادله اين امر اين است که مردم مدينه بعد از مراجعت اهل بيت(عليهم السلام) به مدينه اطلاع از شهادت حضرت سيدالشهداء امام حسين(عليه السلام) حاصل نمودند و چگونه ممکن است در ظرف يک سال آنها از جريان قتل امام و آقايشان بي اطلاع بمانند. اشکالي که بعضي نموده اند اين است که چه نحو ممکن در اين مدت کوتاه اهل بيت(عليهم السلام) با وسائل سواري آن زمان از شام به کربلاء برسند. جواب اشکال اين است که يزيد ملعون پس از آنکه متوجه شد که از نظر سياسي اشتباه بزرگي کرده در مقام برآمد که تا آنجا که ممکن است دل بازماندگان حضرت اباعبدالله الحسين(عليه السلام) را به دست آورد و از طرفي ماندن اهل بيت(عليهم السلام) در شام به ضرر او بود و خوف اين بود که انقلاب شود و از ناحيه ديگر اهل بيت شهيد کربلاء(عليهم السلام) مايل به حرکت از شام و رجوع به مدينه بودند، طبعاً يزيد ملعون بهترين وسيله آن زمان را در اختيار آنها قرار داد و سفارش آنها را به مأمورين نمود و اهل بيت(عليهم السلام) مايل بودند تجديد عهدي با قبر سيدالشهداء امام حسين(عليه السلام) بنمايند

اکبری

«ألسَّلامُ عَلَی القَلبِ الصَّبُور» ** غم کوچه و سيلي ... غم صـورت نـيـلي ** ** غم قــد کــمــونــي ... غم يـاس خـزونـي ** شده قاتل زينب(س)،امون از دل زينب(س) ميون همه دل ها ،امون از دل زينب(س) ** غم غـربــت حـاکي ... غم چــادر خــاکـي ** ** غم غـسـل شـبونه ... زخم بازو و شونه ** شده قاتل زينب(س)،امون از دل زينب(س) ميون همه دل ها ،امون از دل زينب(س)

اکبری

** غم حـــيـــدر خــسـتـه ... غم فـــرق شـکـســته ** ** غم ســيــنـه گـلـگـون ... غم طشت پر از خون ** شده قاتل زينب(س)،امون از دل زينب(س) ميون همه دل ها ،امون از دل زينب(س) ** غم شـبه پـيمبر(ص) ... موي خـوني اکبر(ع) ** ** غم محسن(ع) ديگر ... غم غربت اصغر(ع) ** شده قاتل زينب(س)،امون از دل زينب(س) ميون همه دل ها ،امون از دل زينب(س)

اکبری

** غم دست بريده ... غم فـرق دريده ** ** غم قـد خـمـيـده ... غم راس بريده ** شده قاتل زينب(س)،امون از دل زينب(س) ميون همه دل ها ،امون از دل زينب(س) ** غم موي پـريشان ... غم پـيکر عـريان ** ** غم نـالـه و زاري ... غم نـاقـه سواري ** شده قاتل زينب(س)،امون از دل زينب(س) ميون همه دل ها ،امون از دل زينب(س)

اکبری

** غم موي پـريشان ... غم پـيکر عـريان ** ** غم نـالـه و زاري ... غم نـاقـه سواري ** شده قاتل زينب(س)،امون از دل زينب(س) ميون همه دل ها ،امون از دل زينب(س) ** غم اون هـمه آزار ... بين کـوچـه و بازار ** ** غم طـعـنه و دشنام ... غم ســنـگ لـب بـام ** ** غـم و مـحنت وناله ... غم مرگ سه ساله ** شده قاتل زينب(س)،امون از دل زينب(س) ميون همه دل ها ،امون از دل زينب(س)