ورود امام حسین علیه السلام به کربلا

امام حسین(علیه السلام) روز چهارشنبه، دوم محرم سال 61 هجرى قمرى به کربلا رسید. در این هنگام اسب ایشان از حرکت ایستاد، لذا بر مرکب دیگر سوار شدند و تا هفت مرکب عوض کردند، هیچکدام حرکت نکرد. امام (براى فهماندن به حاضرین) فرمودند: این زمین چه نام دارد؟
عرض شد: غاضریهّ ـ ماریه ـ نینوا ـ شاطى الفرات ـ کربلاء.
حضرت آهى از دل برآورد و فرمود: توقف کنید، همین جا مردان ما شهید و خون ما ریخته و حرم ما اسیر مى گردد، قبر ما زیارتگاه مى شود، این است همان نقطه اى که جدّم براى انجام وظیفه به من وعده کرده است.
در جلد سوم کشکول بحرانى آمده: امام، کربلاء را چهار میل در چهار میل به شصت هزار درهم خرید و به ایشان یعنى اهل نینوا و غاضریّه داد و شرط کرد: مردم را به این قبر راهنمائى و سه روز زوّار را مهمان کنند.
همزمان با ورود امام به کربلاء حرّبن یزید به کربلاء وارد شد، نامه اى از عبیداللّه دریافت نمود که هر جا امام فرود آمد، او را در سختى قرار دهد.(1)
1-حوادث الایّام، صفحه 13.
به نقل از : http://persian.makarem.ir/
 
التماس دعا در این ماه
/ 5 نظر / 34 بازدید
احمد

دوستم عالی بود به وبلاگم سری بزن موفق باشی

مجتبی مردمی

با سلام . وبلاگ بسیار خوبی دارید .خداوند مستدام دارد. تشکر می کنم اگر سری هم به وبلاگ من زده و بنده را از نظرات خود بهره مند سازید

رضا

سلام دوست عیز وبلاگ شما مطالب جدیدی را در خود جای داد اگر به روزتر باشه عالیه به وبلاگ من هم سری بزنید در صورت تمایل تبادل لینک داشته باشیم با تشکر

میثم

با سلام و خسته نباشید وبلاگ خوبی داری دست مریزاد