خبر غیبت امام مهدی قبل از تولد ایشان، دلیل بر حقانیت ائمه

بدان که غیبت حضرت مهدی که دوست و دشمن را متعجب ساخته، خود دلیلی بر امامت آن بزرگوار و امامت نیاکان پاک اوست. چون اگر به کتابهایی که شیعه و غیر شیعه در این زمینه نوشته اند مانند کتاب «غیبت»،«ابن بابویه» و «نعمانی» و کتاب«الشفاء الجلاله» و کتاب «ابو نعیم حافظ» که در اخبار مهدی و اوصاف او و حقیقت ثبوت و خروج و ظهور اوست و... غیره مراجعه کنی ،می بینی که همه یا بیشتر آنان پیش از تولد آن حضرت از غیبت  وی خبر داده اند.پس اگر آن بزرگوار به غیبتی چنین دراز مدت دست نمی زد،امامت او و نیاکان پاکیزه اش مورد طعنه قرار می گرفت.

بنابراین ،غیبت او دلیل بر حقانیت پیشوایان و حجتی علیه مخالفان او خواهد بود.افزون بر این،باید دانست که غیبت آن حضرت از آنان که شرف دیدار او نصیبشان نمی شود،از آن روست که خود آن اشخاص از پیروی آن حضرت و از اطاعت پروردگار رویگردانند.

از کتاب «کشف المحجة لثمرة المهجة» نوشته ی سید بن طاووس (ره): توصیه های معرفتی و اخلاقی سید بن طاووس به فرزندش

/ 1 نظر / 25 بازدید
(( منتظران ظهور}}((اميد}}

سلام ماه ضيافت الهی مبارك [گل] بنام آنكه از رگ گردن به ما نزديكتر است طرح جمعی ختم قرآن كريم در ماه مبارك رمضان شما ميتوانيد همراه با دوستان خود ختم يك يا چند جزء از قرآن كريم راقبول نماييد واز اول ماه مبارك رمضان تا آخر ماه مبارك(هر زمان كه موفقباشيد) آنرا قرائت نماييد لطفا در قسمت نظرات آمادگی خود را برای تلاوت هر چند جزء از قرآن كريم را كه موفق هستيد اعلام نماييد . به دوستان خود نيز خبر بدهيد انشا الله كه در ثواب آنها نيز شريك باشيد به اميد قبولی در پيشگاه حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشريف) به اميد تعجيل در فرج عزيز زهرا(سلام الله عليها)