ولادت امام کاظم علیه السلام مبارک باد

هفتم صفر ولادت هفتمین گل باغ امامت باب الحوائج موسی بن جعفر (علیه السلام) مبارک باد.

حضرت موسى بن جعفر، امام کاظم (علیهما السلام) فرمودند:

به خدا قسم است که نازل مى شود مـعونه به قدر مؤنه؛ و نازل مى شود صبر به قدر مـصیبت؛ و کسى که میانه روى کـند و قـناعت نماید نـعمـت بر او بماند و کسی که تبذیر و اسراف کند نعمت  از او زایل گردد؛ و ادا کردن امانت و راستى در گـفتـار، روزى بیاورد، و خـیانـت و دروغ فـقـر و نفاق آورد، و هرگاه خدا خواهد که به مورچه شرّى برسد براى او دو بال برویاند آنگاه مورچه بپرد و مرغ هوا او را بخورد. (۱)

(۱) (بحارالانوار) 75/327

حضرت مـوسى بن جعفر، امام کاظم(علیهما السلام) نـزد قـبرى حاضر بودند و این مطلب را بیان فرمودند: همانا چیزى که این آخر اوست،سزاوارست که میل و رغبتى نشود به اول آن، و به درستى که چـیزى که این اول آن اسـت یعنى،آخرتیکه قبر منزل اول آنست، سزاوار ست که ترسیده شود از آخر آن. (۲)

(۲) (بحارالانوار) 70/103

یکی از دوستان(اکبری)این مطلب را برای ما ارسال کرده بودند که بنده منتشر کردم.از ایشون متشکرم

/ 1 نظر / 22 بازدید
اکبری

سلام آقای علوی ممنون از لطفتون [گل] فقط یه مطلبی بنظرم محیط بلاگفا بهتر از پرشین بلاگه الان من دیدم که حرفهای من نصفه ارسال شده حالا تو محیط بلاگفا اگه مطلب زیاد باشه بهت میگه که بیشتر از دوهزار کلمه ست تا در دو یا سه کامنت ارسال کنید ..................................................................... دیروز براتون سخنرانیهای دکتر روازاده هم گذاشته بودم اگه دوست داشتید اونم گوش کنید http://www.health2008.blogfa.com/ ......................................................................